میلگرد تفلون(ptfe rod) پیش ساخته

میلگرد تفلون(ptfe rod) پیش ساخته یکی از محصولات پیش ساخته تفلون، میلگرد تفلون(ptfe rod) است. میلگرد تفلون بعلت ویژگی هایی مانند، تحمل حرارتی بالا، ضریب اصطکاک پایین، مقاومت در برابر قوی ترین اسیدها، حلال ها، آب و مایعات جزء یکی از پلیمرهای پرکاربرد قرار گرفته است. در ادامه با پارت پلیمر همراه باشید.

این میلگردها، مقاومت حرارتی تا 380 درجه سانتیگراد را دارا هستند. و در قطرهایی از 6 میلی متر الی 3500 میلی متر عرضه میشوند. میلگرد تفلون بعلت دارا بودن مقاومت شیمیایی و الکتریکی بسیار بالا جهت ساخت قطعاتی متناسب با این محیط ها، مناسب میباشند.

میلگردها معمولا به طول 100 و 120 سانتیمتر به بازار عرضه میشود. پلی یورتان و پلی آمید، دو نوع از میلگردهای تفلون هستند که هر کدام دارای خواص مختص به خود میباشند. میلگرد پلی یورتان از بهترین پلی مرهای صنعتی هستند که میتواند جایگزین عالی برای انواع پلاستیک ها باشند.

میلگرد پلی یورتان با قطره های 10 الی 350 میلیمتر و در طول 30 سانتیمتر عرضه می شود در حالیکه میلگرد پلی آمید در قطر 6 میلیمتر و در طول 100 سانتیمتر عرضه میشود؛ و جایگزین بسیار مناسبی برای ساخت قطعات فولادی مانند چرخ دنده بوش و یا واشر و رینگ میباشد.

پلی یورتان

مزایا و کاربرد میلگرد تفلون

میلگرد تفلون به دلیل خواص ویژه صاحب کاربردهای فراوانی شده است که مهمترین آنها، پوشش های ضدخوردگی، آسترهای مقاوم در برابر مواد شیمیایی، پوشش های مقاوم حرارتی و نیز پوشش های ضد سایش میباشد؛ که همه اینها به صورت های مختلف پوشش دهی پودری، آسترهای ورقی، آستردهی توسط اکسترودر و … اعمال میگردد.

قابلیت تراشکاری شدن به منظور ساخت انواع واشر، پکینگ و دیگر قطعات از کابردهای دیگر میلگرد میباشد.از مزایای کلی میلگرد تفلون میتوان به ضربه پذیری و انعطاف پذیری بالا، مقاومت شیمیایی بالا، خواص مکانیکی عالی، قدرت اصطکاک بالا و … نام برد؛ همچنین از میلگرد تفلون جهت تراش قطعاتی که باید در برابر الکتریسیته، مواد شیمیایی، حلال ها و غیره مقاوم باشند استفاده میشود.

از آنجایی که خاصیت تفلون چه بصورت میلگرد و چه بصورت ورق باشد در مقابل الکتریسیته بسیار خوب است و خاصیت دفع آب دارد اغلب در اجراهای بسیار مدرن، پوشش های قابل تنفس و ضدآب استفاده می شود.

میلگرد تفلون

میلگرد پلی اتیلن

پلی اتیلن پلی مری است که در دو نوع ورقی و میله ای تولید می شود. میلگرد پلی اتیلن، یک نوع میلگرد تفلون است که مقام در برابر انجماد، مقاوم بهUV ، و بسیار تطبیق پذیر است.

استحکام کششی و فشرده سازی بیشتر، مقاومت در برابر سایش، ثبات بیشتر ابعاد و عایق الکتریکی خوب و … از مشخصات این میلگرد میباشد. از این میلگرد میتوان بدون نیاز به حفاظت بیشتر در فضای خارجی استفاده کرد. برخی از کاربردهای پلی اتیلن عبارتند از: فراوری مواد غذایی، غلتک، بوشینگ، پوشش برای چاله، قیف و سیلو میباشد. این محصول بینهایت سایز مختلف دارد و دارای کیفیت پیشرفته ای است.

انواع میلگرد تفلون

میلگرد تفلون همانند ورق تفلون، دارای انواعی از همان نوع ها با تفاوت هایی مختصر و شکلی متفاوت میباشد. تفلون کشورمان ایران عرضه کننده انواع میلگردهای تفلون میباشد. انواع میلگرد تفلون عبارتست از: 1- میلگرد تفلون گلاس 2- میلگرد تفلون خالص 3- میلگرد تفلون برنز 4- میلگرد تفلون کربن 5- میلگرد تفلون گرافیت 6- میلگرد تفلون کربوگرافیت .

میلگرد تفلون گلاس 15 درصد (تفلون الیاف شیشه) تقویت شده برای مقاومت خزش بالا در تمام رنج های دمایی است که آن را مناسب برای انواع آب بندها و واشرها در شرایط تحمل فشار کرده است.

تفلون الیاف شیشه دارای مقاومت بسیار عالی در برابر آب میباشد. این تفلون برای مصارفی که نیاز به مقاومت در برابر بازها و اسید هیدروفلورئیک مناسب نمی باشد و باید از کاربرد در این مصارف اجتناب کرد. بیشترین استفاده این تفلون در یاطاقان ها و گسکت ها استفاده. می باشد.

تفلون خالص به رنگ سفید در بازار عرضه میشود. تفلون خالص دارای پایین ترین ضریب سایش در بین تمام پلی مرها میباشد و ایده آل برای مصارفی است که امکان روانکاری در آنجا بخوبی وجود ندارد و یا اصلا امکان پذیر نیست. میلگرد تفلون خالص، قابل اشتعال نبوده مگر در اکسیژن بیش از 94 درصد در محیط. این تفلون عایق الکتریکی بسیار خوبی است.

میلگرد تفلون کربن یکی از تفلون های فلئورینه شده است که دارای ویژگی های نسبتا خوبی است که بطور طبیعی به رنگ مشکی در بازار موجود است. تفلون کربن دارای مقاومت خوبی در برابر خراش، فشار ، پوشش سطح و نیز سایش در شرایط خشک تا روانکاری شده میباشد.

میلگرد تفلون گرافیت به خاطر ساختار دو وجهی دارای هدایت گرمایی و خود لغزندگی بهتری نسبت به انواع دیگر میلگرد تفلون می باشد. از لحاظ سختی دارای سطح نسبتا نرمی میباشد. تحمل خزش مناسب در برخورد با موادی که دارای سختی متوسط می باشد تفلون گرافیت را برای کاربردهای ضد سایش در این شرایط ایده آل کرده است. میلگرد تفلون برنز قلع آلیاژ اصلاح شده در برابر خزش نسبت به سایر آلیاژهای تفلون می باشد.

این نوع تفلون هادی حرارت و الکتریک است و علی رغم استحکام ابعادی خوب به سختی دارای استحکام فشاری و مقاومت به خزش بالایی است. میلگرد تفلون کربوگرافیت در ساخت کلیه قطعات صنایع پتروشیمی و بازهای قوی هستند کاربرد دارد.

از این نوع میلگرد تفلون میتوان به عنوان آب بندها و گازبندی های مختلف استفاده کرد. همچنین به دلیل مقاومت حرارتی بالا در فیلترها و سایر قطعاتی که نیاز به تحمل حرارتی بالا دارند استفاده می شود.

میلگرد تفلون همانند ورق تفلون مخفف پلی تترا فلوراتیلن است که بعلت داشتن ضریب نچسب بودن، اصطکاک پایین، عایق خوب الکتریسیته و مقاومت در برابر نفوذ آب ، اسید، رطوبت و مواد شیمیایی در صنایع مختلفی از جمه صنایع شیمیایی و صنایع نفتی و بقیه صنایع دیگر کاربرد دارد.

میلگرد تفلون که یکی از محصولات تفلون است در رنگ های مختلف و انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه میشود. میلگرد تفلون سفید و میلگرد تفلون مشکی از رنگ های رایج عرضه این نوع میلگرد میباشد. یکی از امتیازات مهم میلگرد تفلون، دامنه دماییست که پوشش می دهد که براحتی میتواند بهتر از پلاستیک های طرح ریزی شده تاب بیاورد.

میلگردهای دارای برند معروف معمولا متعلق به کشور قطر و میلگردهای وارداتی کشور چین میباشد که هر کدام از اینها دارای ویژگی های متعلق به خود می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.