ورق تفلون پی تی اف ای

ورق تفلون پی تی اف ای

ورق تفلون پی تی اف ای مخفف شده عبارت پلی تترا فلودورو اتیلن می باشد که برای راحتی در نوشتن آن را به صورت PTFE نشان می دهند. این ورق با مقاومت شیمایی ای که در خود دارد توانسته جای خود  را در بسیاری از صنایع تثبیت نماید و با محدوده حراراتی بالا بتواند انجام بسیاری از کارها را میسر کند. ابعاد مختلفی از این محصول وجود دارند که بسته به کاربری و یا سفارش متقاضیان تعیین می شود. همچنین این ورق را می توان به دو صورت رولی و یا قالبی تهیه کرد و در جای مخصوص آن ها را به کار برد. در ادامه با پارت پلیمر همراه باشید.

نیاز به ورق تفلون

صنعت مدرن علی رغم تمام خوبی هایی که دارد، با مشکلات وسیعی رو به رو می شود. حجم عظیمی از این گونه مشکلات را می توان در زمینه واشر، نیروگاه های حرارتی و صنایع غذایی مشاهده کرد. برای اینکه بتوانند مشکلات موجود در آن را حل کنند باید از تکنولوژی ها و فناوری های بسیاری قوی ای استفاده کنند. برای رفع این مشکلات از مواد مختلفی بهره برده می شود که یکی از موثرترین آن ها ورق تفلون پی تی اف ای به همراه تمامی ترکیبات آن است.

می توان این طور برآورد کرد که این ورق پلی تترا از خاصیت وزن مولکولی بسیار بالا برخوردار است. اتمی که تشکیل دهنده این ورق ها می باشند فلوئورو کربن هستند. همچنین نوع پیوندی که برای آن ها به کار گرفته شده است بسیار محکم می باشد. از آنجایی که سختی آن یکی از بهترین ویژگی های موجود می باشد، به آن  خاصیت مقاومت بالا در بین تمامی پلاسیک ها بخشیده است. به همین علت بهره بردن از آن در صنایع مختلف بسیار پیشنهاد و توصیه شده است.

در بسیاری از صنایع به منظور ایجاد قطعات مختلف از این ورق تفلون PTFE استفاده می کنند. دلایل مختلفی نیز برای آن وجود دارد. از آن جایی که این نوع پلاستیک در درجه حرارت های بسیار بالا می تواند دوام بیاورد، شکل کریستالی خود را حفظ می کند. همچنین حالت خمیری را به خود می گیرد. به همین علت می توان از آن استفاده های بسیار زیادی را کرد.

ورق تفلون پی تی اف ای

با کاربردهای ورق تفلون پی تی اف ای آشنا شوید

ورق تفلون پی تی اف ای کاربردهای مختلفی را در صنعت های مختلف به خود اختصاص داده است که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز کاربرد بسیار زیادی دارد.
 • از استفاده های گسترده آن می توان به صنایع شیمیایی اشاره کرد که به منظور به حداقل رساندن گازهای مضر و همچنین انبار مواد شیمایی از آن بهره برده می شود.
 • دو سیستم هیدرولیک و پنوماتیک از این ورق تفلون استفاده می کنند.
 • صنعت هایی همچون غذایی، الکترونیک و اتومبیل سازی از ورق تفلون پی تی اف ای بهره زیادی می برند.

مزیت های گسترده ورق تفلون PTFE

ورق های تفلون پی دی اف ای مزیت های بسیار گسترده ای را دارند. از این رو در زمینه های مختلف از آن ها بهره برده می شود. از این امتیازات می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • از ضریب اصطکاک پایینی برخوردار هستند.
 • مقاومت شیمیایی بالایی را از خود در برابر عوامل مختلف نشان می دهند.
 • از آن ها می توان برای محدوده های کاری ای استفاده کرد که نیازمند حرارت دهی بسیار بالا می باشند.
 • خواص دی الکتریکی اختصاص داده شده به آن ها در سطح بسیار عالی است.
 • همچنین از سایش کمی بهره مند هستند.
 • کار با آن خطراتی را با خود به همراه ندارد. زیرا از خاصیت غیر سمی بودن برخوردار می باشد.
 • در برابر چسبندگی از خود مقاومت بالایی را نشان می دهد.
 • تا حرارت 327 درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند.
ورق تفلون پی تی اف ای

ورق تفلون پی تی اف ای در برابر عوامل بیرونی

ورق تفلون پی تی اف در برابر برخی عوامل بیرونی بهترین عملکرد و کارکرد را از خود نشان می دهند. نمونه ای از این عوامل بیرونی به شرایط جوی و نور مربوط می شود. بدین گونه که اگر در محیطی باز و در شرایط آب و هوایی کاملا نامساعد از این ورق تفلون استفاده شود می تواند تا 20 سال کوچک ترین تغییری را از خود نشان دهند. این نتیجه در شرایط مختلف آزمایش شده و بررسی های لازم نیز بر روی آن انجام گردیده است.

یکی از عوامل بیرونی که باید به آن توجه بسیاری شود، گازها می باشند. خواص نفوذ پذیری ای که این ورق های از خود در برابر گازها نشان می دهند بسیار پایین است. از این رو نمی توان اعتماد چندانی را به آن داشت. برای اینکه بتوانید از تفلون در برابر نفوذ گازها استفاده کنید، بهترین راهکار این است که ضخامت آن را بالا ببرید. برای داشتن این ورق ها در ابعاد و ضخامت های بسیار بالا می توانید اقدام به سفارش دادن آن ها کنید.

یکی دیگر از مباحث مهمی که در عوامل بیرونی وجود دارند به حلال ها بستگی پیدا کرده است. بدین گونه که تفلون پی تی اف ای می تواند از خود مقاومت بسیاری بالایی را نشان دهد. تا درجه حرارت 300 درجه سانتی گراد مقاومتی می باشد که از ورق های دیده شده است. دلیل آن نیز حضور ماده ای تحت عنوان “ئیدرو کربن های فلوئوردار می باشد. این ماده در تفلون ها باعث ایجاد انبساط می شود.

خواص حرارتی ورق پی تی اف ای

یکی از بی نظیرترین خواصی که در این ورق های تفلون دیده می شود به مقاومت آن در برابر حرارت مربوط می شود. بدین گونه که یکی از با ثبات ترین ماده ها به شمار می رود. اگر این ورق را در درجه حرارت 260 درجه سانتی گراد قرار دهید و سپس بررسی هایی را بر روی آن انجام دهید متوجه این موضوع خواهید شد که هیچگونه تجزیه شیمیایی در آن رخ نمی دهد. این تجزیه ها در دمایی بالاتر از 400 درجه سانتی گراد خودشان را نشان خواهند داد. هر چقدر این دما بالاتر رود، به طبع میزان تجزیه نیز بالاتر خواهد بود.

سخن آخر

ورف تفلون پی تی اف ای را می توان یکی از مقاوم ترین پلاستیک ها به شمار آورد که به علت ویژگی هایی که دارد در صنایع مختلف مورد کاربرد قرار گرفته است. استفاده از این نوع ماده می تواند به کار شما ایمنی زیادی بدهد و صرفه اقتصادی برای شما به همراه داشته باشد.

دسته‌بندی نشده

پارت پلیمرپلی تترا فلودورو اتیلنفلوئورو کربنمزیت های گسترده ورق تفلون PTFEورق پلی تتراورق تفلون PTFEورق تفلون پی تی اف ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *