ورق تفلون صنعتی PTFE

ورق تفلون صنعتی PTFE یکی از مهم ترین قطعات در صنعت است. ورق تفلون در تفلون صنعتی پرمصرف ترین قطعه است که به دلیل قیمت مناسب و ویژگی هایی که دارد در مصارف مختلفی و توسط طیف وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های ورق تفلون می توان به ضربه پذیری بالا، ضریب اصطکاک پائین، مقاومت در برابر اسید و مقاومت در برابر حرارت اشاره نمود. در ادامه با پارت پلیمر همراه باشید

ورق تفلون چیست؟

ورق تفلون از انواع ورق های نسوز محسوب می شود. ورص در تفلون در مدل های مختلف و انواع متنوع در بازار موجود می باشد. از انواع ورق های تفلون می توان به ورق تفلون خالص، ورق تفلون کربو گرافیت، ورق تفلون کربن، ورق تفلون برنز، ورق تفلون خالص  و ورق تفلون گلاس اشاره کرد. هر یک از انواع نام برده شده ورق تفلون دارای مشخصات ویژه ای هستند و با توجه به ویژگی هایی که دارند در مصارف مختلفی توسط طیف وسیعی از مرصف کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع ورق تفلون ورق تفلون گرافیت

ورق تفلون گرافیت در برابر سایش و ماشین آلات مقاومت بالایی دارد. ورق تفلون گرافیت از نظر هدایت گرمایی و التریکی نسبت به تفلون خالص برتری دارد و هم چنین تفلون گرافیت به دلیل ساختار دو وجهی که از آن بهره مند می باشد هدایت و خود لغزندگی بهتری نسبت به تفلون کربن دارا می باشد

ورق تفلون گرافیت

ورق تفلون خالص

ورق تفلون خالص از نظر ضریب سایش بین تمام پلیمرها پائین ترین ضریب را دارد .این نوع ورق تفلون دارای مشخصات تفلون PTFE می باشد. ورق تفلون خالص قابل استفاده در مصارف با دمای۲۶۰-  تا۲۶۰+ درجه سانتی گراد می باشد. از مشخصات ورق تفلون خالص که نظر بسیاری را به خود جلب نموده است  قیمت مناسب و وزن مطلوب این نوع ورق تفلون نسبت به دیگر انواع آن است و برای مصارفی که نیازی به ران کاوی ندارند مناسب است.از مزایای ورق تفلون خالص نسبت به دیگر انواع تقویت شده تفلون( تفلون کربن، برنز و گلاس) این است که این نوع ورق تفلون وزن کمتری و قیمت مناسب تری دارد و از معایب آن می توان به کاهش مقاومت آن در برابر فشار و کشش و هم چنین قابلیت خمیدگی پائین اشاره نموداز کاربرد های ورق تفلون خالص:انواع گسکت، انواع رینگ آب بند، v پک، دیافراگم، مصارف ..

ورق تفلون خالص

ورق تفلون کربن

ورق تفلون کربن بهترین نوع تفلون تقویت شده برای استاده در محیط های آبی و سرعت بالا است. این نوع ورق تفلون یک نوع تفلون فلوئورینه شده با ۲۳ درصد  کربن و ۲ درصد گرافیت تقویت شده است.  مقاومت سایش بالا و مقاومت حراراتی بالا  هم چنین مقاومت خوب در برابر خراش، تحمل فشار، پوشش سطح و نیز سایش در کاربرد های اسلایدینگ یا سرخرنده در شرایط خشک تا روانکاری شده از مهم ترین ویژگی های ورق تفلون کربن است.

برای سفارش و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

صفحه تماس با ما

کار برد ورق تفلون کربن

رینگ رایدر، رینگ کمپرسور، ویستون رینگ، بوش ها و  واشرهای تحت فشار.

 از معایب ورق تفلون کردن قیمت بالاتر و کاهش مقاومت اسیدها و بازها در برخی از انواع حلال ها می باشد.

ورق تفلون کربو گرافیت

برخورداری از مقاومت حرارتی بالا مهم ترین مشخصات ورق تفلون کربو گرافیت است. از این نوع ورق تفلون در ساخت کلیه قطعات صنایع پتروشیمی که در تماس با اسید ها و بازهای قوی هستند استفاده می شود.

ورق تفلون کربو گرافیت

ورق تفلون بزنر

ازمهم ترین مشخصات ورق تفلون برنز میتوان به هدایت حرارت و الکتریکی بودن آن اشاره نمود این نوع ورق تفلون هدایت حرارتی تقویت شده و ظرفیت تحمل فشار بالا را دارا می باشد.

ورق تفلون گلاس

این نوع ورق تفلون از مقاومت بالایی در برابر فشار و آب زیاد برخوردار می باشد.

شماره تماس: ۰۹۱۲۲۳۵۱۰۳۴

ویژگی ها و کاربرد انواع ورق های تفلون

ورق های نسوز از جمله کاربردپذیر ترین محصولاتی هستند که در بازار می باشند زیرا ورق های نسوز از ویژگی هایی مانند تحمل درجه حرارتی تا ۲۶۰ درجه سانتی گراد، مقاومت در برابر اسید و بازها، ضریب سایشی بالا، ضربه پذیری و… برخوردار هستند. موارد مذکور از جمله ویژگی های اساسی ورق های تفلون هستند؛ این نوع ورق ها در برابر انواع مواد شیمیایی خنثی هستند و این خنثی بودن ویژگی  منحصر به فرد این نوع ورق ها است که استفاده از آن ها را در صنایع شیمیایی و پتروشیمی افزایش داده است. در وسایل خانگی و در صنایع و حتی در ساخت سفینه های فضایی، شیرآلات ،قطعات پمپ ها ، عایق سیم‌ها و در مهر و موم ها و درز بندی ها  از انواع تفلون ها به طور کسترده ای استفاده می گردد.

در حالت کلی تفلون ماده ای سخت و غیر قابل خم شدن می باشد اما با این وجود انعطاف پذیری آن در سطح متوسطی قرار دارد.

پلی تترا فلئورو اتیلن (تفلون) PTFE

تفلون یکی از ترموپلاستیک های منحصر به فرد است که به که  در مقابل اکثر مواد شیمیایی خوردنده بجز فلزات قلیایی مقاوم می باشد.

 از مشخصات اصلی آن عبارت است از :

-نچسب و غیر رسمی

– پذیرش حراراتی بالا

– مقاومت فراوان در برابر نفوذ

-قابلیت ترکیب با انواع افرودنی ها به منظور افزاش مقاومت و دوام

– خاصیت شیمیایی بی اثر یا خنثی به اکثر مواد شیمیایی صنعتی

– ضریب سایش پایین (مقاومت به سایش بالا)

– نچسب و غیر سمی

– مشخصه دی الکتریک عالی

واردات نوار تفلن از چین!

بر اساس آمار گمرک کشور چین با ۸۶ تن و ۴۰۳ کیلوگرم صادرات نوار تفلون به کشور، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

کشور چین با ۸۶ تن و۴۰۳ کیلوگرم صادرات این محصول به ارزش دلار۱۹۵،۱۰۲ و ارزش ریالی ۶،۰۱۰،۰۴۰،۲۰۹ به کشور، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و پس از آن هند با صادرات ۶۰ کیلوگرم به ارزش دلاری۱،۷۶۷ و ارزش ریالی ۵۴،۵۹۶،۰۸ع در رده دوم قرار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.