میلگرد تفلون پی تی اف ای

میلگرد تفلون پی تی اف ای یا PTFE مخفف شده کلمه پلی تترا فلودورو اتیلن است. این میلگرد در بین خانواده فولودوروپلاست‌ها قرار گرفته است. از این نوع میلگرد به علت ویژگی‌های برتری که دارد در صنعت‌های گوناگون استفاده می‌شود. در بین تمام نقاط مثبت میلگرد تفلون، ویژگی مقاومت و استحکام بالای آن بیش از هر چیزی مورد توجه قرار می‌گیرد. در ادامه با پارت پلیمر همراه باشید

میلگرد تفلون پی تی اف ای دارای چه مزیت‌هایی می‌باشد؟

میلگرد تفلون پی تی اف ای دارای ویژگی‌های بسیار مثبتی است که به وسیله این ویژگی‌ها توانسته است فعالیت‌های گسترده‌ای را در صنایع و مکان‌های گوناگون بر عهده بگیرد.

مزیت‌های این میله به شرح زیر می‌باشند:

• از امتیازات این میلگرد می‌توان به ضریب اصطکاک پایین آن اشاره کرد.
• مقاومت شیمیایی این محصول بسیار بالا می‌باشد؛ به همین علت نقش بسیار مثبتی را در صنایع مختلف ایفا می‌کند.
• این میلگرد می‌تواند حرارت‌های بسیار بالا را تحمل کند. این گزینه یکی از بهترین نقاط قوت میلگرد تفلون پی تی اف ای به حساب می‌آید.
• همچنین این نوع از میلگردها از خواص دی الکتریکی بسیار بالایی بهره مند می‌باشند.
• سایش این میلگرد بسیار پایین است. به همین علت کارکردهای بسیار بالایی دارد.

موارد استفاده میلگرد تفلون پی تی اف ای در چه صنایعی می‌باشد؟

همانطور که اشاره شد میلگرد تفلون پی تی اف ای دارای مزایای فراوانی می‌باشد. به دلیل همین ویژگی‌ها است که افراد در حوزه کاری خود تمایل به استفاده از این نوع میلگرد را دارند. حوزه فعالیت‌های این نوع میلگرد بسیار گسترده است که می‌توان به مواردی همچون گزینه‌های زیر اشاره داشت:
• صنایع پتروشیمی، نفت و گاز
• صنایع شیمیایی
• سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک
• صنایع غذایی
• صنایع الکترونیک
• صنایع اتومبیل سازی
• صنایع غذا و نوشیدنی
• صنایع فولاد
میلگرد تفلون پی تی اف ای در هر کدام از این صنایع دارای عملکردهای مختلفی است. به عنوان مثال در صنایع شیمیایی از آن به عنوان کاهش دادن گازهای مضری که در انبارهای مواد شیمیایی خطرناک وجود دارند، استفاده می‌شود.
یکی از نقش‌های اساسی این نوع میلگرد در صنعت غذا و نوشیدنی است. این صنعت در بین حساس ترین موارد قرار دارد. به همین علت توانسته مورد تاییدیه وزارت بهداشت قرار بگیرد. زیرا این محصول دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است. غیر سمی بودن و توانایی آن در برابر حرارت‌های بالا از این امتیازات است که توانسته آن را تبدیل به یکی از مهم‌ترین محصولات در این صنعت کند.
می‌توانید شاهد نقش بسزای این پلاستیک در صنعت فولاد باشید. این میلگرد نقش خود را در یاطاقان‌ها، چرخ دنده‌ها، قطعات نورد آلومینیوم، پالت و… نشان می‌دهد.
به دلیل مقاومت بالای میلگرد تفلون پی تی اف ای در حال حاضر بهترین گزینه برای استفاده در صنعت نفت و گاز است. به غیر از بحث مقاومت می‌توان مجددا به توانایی آن در برابر حرارت بالا اشاره کرد. همچنین می‌توانید مقاومت مکانیکی بالایی را در این نوع از محصولات مشاهده کنید. وظیفه این میلگرد که در بین محصولات پلیمری قرار می‌گیرد، جداکننده‌های لوله حفاری در آب و ساحل است. همچنین در بلوک‌های پرکن نفت، آب بند لوله‌ها، رینگ‌های رایدر و همچنین انواع پکینگ‌ها این میلگرد نقش جداکننده را دارد.
همچنین این میلگرد به دلیل مقاومت بالایی که در برابر انواع ضربات دارد، میزان خرابی را به حداقل می‌رساند.

انواع میلگرد تفلون پی تی اف ای

میلگرد تفلون پی تی اف ای دارای انواع مختلفی است. این انواع هر کدام دارای ویژگی‌های مختلفی هستند و که بر اساس این ویژگی‌ها در موارد گوناگون کاربرد دارد:

  • میلگرد تفلون خالص
  • میلگرد تفلون کربن
  • میلگرد تفلون گرافیت
  • میلگرد تفلون برنز
  • میلگرد تفلون کربو گرافیت
  • میلگرد تفلون گلاس

میلگرد تفلون خالص

این میلگرد دارای رنگ سفید یخچالی است که به بازار عرضه می‌شود. این نوع میلگرد تفلون از ضریب سایش بسیار پایینی برخوردار است. آستانه تحمل حرارتی این نوع میلگرد بسیار بالا است و در محدوده بین _260 تا +260 متغیر است.  کاربرد اصلی این محصول در صنایع برودتی است. علت آن مقاومت بالا است که هیچگونه شکستگی از خود نشان نمی‌دهد. این میلگرد تفلون  خاصیت ضد اشتعال دارد. همچنین می‌توان از آن به عنوان یک عایق التریکی یاد کرد.

میلگرد تفلون کربن

این ویژگی به مراتب برتری بیشتری به میلگرد تفلون خالص دارد. این محصول را در رنگ مشکی می‌توانید در بازارهای مختلف پیدا کنید. این تفلون مقاومت زیادی را در برابر حرارت از خود نشان می‌دهد. همچنین نسبت به میلگرد تفلون خالص هدایت الکتریکی زیادی را دارد. برای فعالیت‌هایی که تحت فشار زیاد هستند، از این نوع میلگرد استفاده می‌گردد. زیرا مقاومت بالایی را در برابر فشار، خراش و سایش نشان می‌دهد. میلگرد تفلون خالص کاربرد گسترده‌ای را در محیط‌های آبی دارد. همچنین این محصول درای طول عمر بسیار بالایی است.

میلگرد تفلون گرافیت

این نوع میلگرد در مقایسه با نوع تفلون خالص از هدایت گرمایی و الکتریکی بالاتری بهره مند است. همچنین اگربه ساختار دو وجهی آن دقت کنید، متوجه برتری آن نسبت به نوع تفلون کربن خواهید شد.از مقاومت سایشی بالایی برخوردار است که به معنی ضریب سایش کمتر است.

میلگرد تفلون گرافیت دارای کاربردهای گسترده‌ای می‌باشد. کاربردهای آن را می‌توانید در فعالیت‌های ضد سایش استفاده کرد.

میلگرد تفلون برنز

از دیگر میلگرد تفلون پی تی اف ای می‌توان به نوع برنز آن اشاره کرد. این میلگرد دارای هدایت الکتریکی بسیار بالایی می‌باشد و از مقاومت بسیار بالایی بهره مند است و می‌تواند در برابر فشارهای مختلف تحمل بالایی را از خود نشان می‌دهد.  نکته‌ای که قابل ذکر می‌باشد این است که از تفلون برنز با شرایط اکسیداسیون مناسب نیست.

میلگرد تفلون کربوگرافیت

زنجیره‌های کربنی را می‌توانید در این نوع میلگرد ببینید. میلگرد تفلون کربوگرافیت به دلیل بهره مندی از مقاومت حرارتی بالا در فعالیت‌هایی کاربرد دارد که حرارت‌های بالا را باید تحمل کنند . به طور کلی محدوده فعالیت‌های این نوع میلگرد در آب بندها، گازبندها و همچنین فیلترها است.

میلگرد تفلون گلاس

میلگرد تفلون گلاس به نام تفلون الیاف شیشه‌ای نیز شناخته شده است. این میلگردها از طریق موارد مختلفی تقویت شده‌اند تا بتوانند در برابر خزش بالا از خود مقاومت نشان دهند. به دلیل اینکه تفلون گلاس از مقاومت و تحمل حرارتی بالایی بهره مند است از آن می‌توان در مواردی استفاده کرد که نیازمند تحمل فشار بالا هستند. همچنین مقاومت بالایی از این میلگرد را در برابر آب می‌توانید مشاهده کنید.

گفتن این نکته نیز ضرورت دارد اگر فعالیت‌هایی باشند که نیاز به تحمل اسید و بازهای بسیار بالا را دارند، از الیاف شیشه‌ای به هیچ عنوان نباید استفاده کرد.

دسته‌بندی نشده

انواع میلگرد تفلون پی تی اف ایموارد استفاده میلگرد تفلون پی تی اف ای در چه صنایعی می‌باشدمیلگردمیلگرد تفلون برنزمیلگرد تفلون پی تی اف ایمیلگرد تفلون خالصمیلگرد تفلون کربنمیلگرد تفلون کربوگرافیتمیلگرد تفلون گرافیتمیلگرد تفلون گلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *