تفلون نسوز PTFE

میلگرد تفلون پی تی اف ای

میلگرد تفلون پی تی اف ای ساخته شده از مواد مختلفی می باشد که هر کدام از این مواد تاثیر خود را به نحوی می گذارند. کاربردهای این نوع میلگرد بسیار گسترده است و تمامی آن ها به خاطر وجود خاصیت های مختلف در آن می باشد. پیش از پرداختن به کاربردها و ویژگی های این میلگرد بد نیست با جواب سوال های رایجی آشنا شوید در ادامه با پارت پلیمر همراه باشد

این سوالات به شرح زیر می باشند:

  1. آیا پی تی اف ای یک تفلون است؟
  2. آیا میلگرد تفلون پی تی اف ای می تواند خطرناک باشد؟
  3. میلگرد تفلون پی تی اف ای دارای چه مزیت هایی می باشد؟
  4. کاربردهای گسترده میلگرد پی تی اف ای را چه مواردی می توان مشاهده نمود؟
  5. میلگرد تفلون پی تی اف ای در صورت ترکیب با برخی مواد چه ویژگی هایی را کسب می کند؟

آیا پی تی اف ای یک تفلون است؟

پی تی اف ای یا PTFE که اختصار شده کلمه تترا فلوئور اتیلن است، خود را در بین پلیمرهای مصنوعی قرار داده است. همچنین پی تی اف ای دارای نام تجاری تفلون Chemours می باشد. پی تی اف ای یکی از مواد جامدی است که توانسته کم ترین ضریب اصطکاک را به خود اختصاص دهد. به غیر از ساخت میلگرد از پی تی اف ای در مواردی همچون روکش غیر چسبنده استفاده می شود. این روکش ها در مواردی همچون قابلمه ها و دیگر ظروف آشپزخانه ای کاربرد دارد. ولی یکی از مهم ترین آن ها استفاده در میلگردهایی است که توانسته اند در صنعت جایگاه ویژه ای را کسب کنند.

آیا میلگرد تفلون پی تی اف ای می تواند خطرناک باشد؟

از رایج ترین سوالات موجود که در این باره وجود دارد، خطرات احتمالی است که ممکن است پیش آیند. اگر چه میلگرد تفلون پی تی اف ای دارای مزیت ها، ویژگی ها و کاربردهای فراوانی هستند اما می توانند در مواردی نیز خطرناک جلوه کنند و خطرات آن به دلیل وجود پی تی اف ای می باشد. میلگرد تفلون PTFE دارای یک ویژگی منحصر به فرد می باشد و آن تحمل گرمای بسیار زیاد است. ولی این گرما به بیش از حد مجاز خود برسد، گازهایی بر اثر واکنش شیمیایی ایجاد می شوند که خطراتی برای سلامتی افراد به وجود خواهد آورد. این خطرات وقتی بر روی سلامتی افراد تاثیر خود را می گذارند که در دسترس مستقیم با این ماده قرار بگیرند. پس نهایت دقت و توجه را در این مورد باید به کار برد.

میلگرد تفلون پی تی اف ای دارای چه مزیت هایی می باشد؟

میلگرد تفلون پی تی اف ای در هر اندازه و ارتفاعی تولید می شود. اندازه های مختلف بستگی به کاربردهای متعدد آن دارد. میلگردی که دارای اینگونه مواد هستند، از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می باشند. این یک ویژگی برتر است که باعث شده است کاربرد گسترده ای را در صنایع مختلف پیدا کند.

اگر دنبال ماده ای انعطاف پذیر، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، مقاوم در برابر حرارت، چسبنده و در نهایت مقاوم در برابر الکتریسیته هستید، هیچ چیز بهتر از میلگرد تفلون پی تی اف ای نمی باشد. زیرا این میلگرد تمامی این ویژگی ها را به خود اختصاص داده است. از این رو در تمام صنایع می توان از آن بهره برد که در ادامه به کاربردهای متعدد آن به صورت گسترده تر خواهیم پرداخت.

از دیگر خواص این محصول می توان به مقاومت خمشی بالا آن اشاره نمود. همچنین این نوع میلگرد می تواند در برابر آب از خود مقاومت بالایی را نشان دهد. داشتن این ویژگی به علت خاصیت الکترونگاتیوی بالا فلورین است. همچنین چگالی میلگرد پی تی اف ای بسیار زیاد است و مقدار 2200 کیلوگرم در متر مکعب را به خود اختصاص داده است.

کاربردهای گسترده میلگرد پی تی اف ای را چه مواردی می توان مشاهده نمود؟

بدون شک یکی از مهم ترین دلایلی که میلگرد پی تی اف تی را بسیار محبوب نموده است، کاربردهای گسترده ای است که توانسته به خود اختصاص بدهد. تمامی این کاربردها به دلیل وجود ویژگی های فوق العاده و منحصر به فردی می باشد. در نهایت تمام این ویژگی و کاربردها به یک مورد واحد منتهی می شود و آن تفلون پی تی اف ای می باشد.

در یک نگاه کلی کاربردهای این نوع میلگرد را می توان به موارد زیر تقسیم نمود:

  • میلگرد تفلون دارای کاربرد گسترده ای در صنعت پتروشیمی نفت و گاز می باشد.
  • صنایع الکترونیک و اتومبیل سازی از دیگر مواردی است که می توان از این میلگرد بهره برد.
  • صنایع فولاد، هیدرولیک و پنوماتیک  از میلگرد پی تی اف ای استفاده بسیاری می کنند. دلیل کاربرد گسترده این محصول  در صنایع ذکرشده مقامت آبی و سایش بالا است.
  • صنایع غذا و نوشیدنی و صنایع الکترونیک نیز از دیگر کاربردهای میلگرد پی تی اف ای می باشد.

میلگرد تفلون پی تی اف ای در صورت ترکیب با برخی مواد چه ویژگی هایی را کسب می کند؟

اگر میلگرد تفلون پی تی اف ای با مواد مختلفی ترکیب شود به ویژگی های منحصر به فردی دست خواهد یافت که در ادامه به بررسی برخی مواد مخلوط خواهیم پرداخت.

الیاف شیشه:

اگر این نوع میلگرد با مقداری از الیاف شیشه ترکیب شود، باعث بهبود ویژگی سایش خواهد شد. همچنین انعطاف پذیری میلگرد را اندکی کاهش خواهد داد. همچنین اگر مقداری الیاف شیشه را به این محصول اضافه کنید، متوجه تغییر و کاهش در مقاوت آن در برابر مواد شیمیایی همچون اسیدسولفوریک خواهید شد.

کربن:

یکی از برترین موادی که می توان به میلگرد تفلون اضافه نمود، کربن می باشد که باعث مقاومت در برابر سایش خواهد شد. همچنین با وجود کربن می توان هدایت گرمایی را نیز افرایش داد

گرافیت:

به منظور کاهش ضریب اصطکاک در میلگرد پی تی اف ای از گرافیت استفاده می گردد. همچنین اگر می خواهید ویزگی سایش را بهبود ببخشید، می توانید از این ماده بهره ببرید.

برنز:

با بهره مندی از ماده ای به نام برنز نیز می توان مقاومت در برابر سایش را افزایش داد. برنز مقاومت پایین تری را در برابر مواد شیمیایی از خود نشان می دهد.

تمام ویژگی هایی که در مورد  میلگرد تفلون پی تی اف ای اشاره شد، باعث شده اند که کاربرد گسترده ای را در صنعت کسب کنند و در مواردی همچون ساخت و ساز مهندسی از آن نهایت بهره را برد.

دسته‌بندی نشده

PTFEآیا پی تی اف ای یک تفلون استپارت پلیمرتترا فلوئور اتیلنمیلگردمیلگرد پی تی اف تیمیلگرد تفلون PTFEمیلگرد تفلون پی تی اف ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *