جزئیات بیشتر میلگرد تفلون

جزئیات بیشتر میلگرد تفلون

میلگرد تفلون از محصولات پیش ساخته تفلون PTFE است. انواع میلگرد تفلون  شامل:خالص، میلگرد تفلون کربن، میلگرد تفلون برنز، میلگرد تفلون گلاس، میلگرد تفلون گرافیت و میلگرد تفلون کربو گرافیت می باشد. تفلون به دلیل وجود خواصی همچون ضریب سایش پایین، تحمل حرارت تا ۲۶۰ درجه، مقاومت در برابر اسید و باز، ضربه پذیری نسبتا بالا کاربرد فراوانی دارد‌. در ادامه با پارت پلیمر همراه باشید

انواع میلگرد تفلون

میلگرد تفلون خالص

تفلون خالص دارای مشخصات پایه پلی تترا فلئورو اتیلن می باشد و به صورت طبیعی به رنگ  سفید یخچالی در بازار در سترس می باشد. این نوع تفلون دارای ضریب سایش خیلی پائین تری نسبت به انواع آن می باشد و برای مصارفی که امکان روان کاوی وجود ندارد یا خیلی پایین است مورد استفاده مطلوب می باشد.

درجه حرارات پذیری این نوع میلگرد بسیار بالا است  و دمای ۲۶۰- تا۲۶۰+ درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند. بهترین استفاده تفلون خالص در صنایغ برودتی است و هیچ گونه شکستگی از خود نشان نمی دهد. این نوع تفلون قابل اشتعال نیست مگر در اکسیژنی که جدود ۹۴ درصد در محیط وجود دارد. عایق الکتریکی این نوع عالی می باشد.

میلگرد تفلون

میلگرد تفلون کربن

میلگرد تفلون کربن یکی از تفلون های فلئورینه شده است که با کربن (۲۳%) و گرافیت (۴%) تقویت شده و دارای ویژگی های نسبتا بهتری از تفلون خالص می باشد که به طور طبیعی به رنگ مشکی در بازار در دسترس است.  تفلون کربن بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که به دمای بالاتر و هدایت الکتریکی بیشتری مورد نیاز است.

دیگر ویژگی میلگرد تفلون کربن این است که مقاومت و دوام تفلون کربن نسبت به تفلون خالص بیشتر است به همین دلیل در مصارفی که فشار بالا است استفاده از این نوع تفلون مناسب و مط‌لوب به نظر می رسد. تفلون کربن دارای مقاومت بالا در برابر خراش، تحمل فشار بالا، پوشش سطح و نیز سایش در کاربرد های اسلایدینگ یا سرخرنده در شرایط خشک تا روانکاری شده  می باشد‌.

تفلون کربن بهترین کاربرد برای محیط های آبی و کاربرد های بالا در سرعت پویا است زیرا هدایت گرمایی بالای این نوع تفلون  از تجمع حرارت در سطح درگیر کم می کند بنابرین  تفلون کربن طول عمربیشتری  نسبت به انواع تفلون های دیگر در این شرایط  از خود نشان می دهد.

تفلون کربن

میلگرد تفلون گلاس

تفلون گلاس۵% ( تفلون الیاف شیشه) تقویت شده برای مقاومت خزش بالا است مه تمام درجه های حرارتی را می تواند تحمل نماید و این تحمل دمای بالا این نوع تفلون را مناسب برای انواع آب بند والو ها و واشر ها در شرایطی که نیاز به تحمل فشار بالا است نموده است .

تفلون الیاف شیشه یا تفلون گلاس برای مقاومت پوششی اصلاح شده که به دلیل عایق بودن الیاف گلاس تاثیر کمی بر مشخصات الکتریکی آن گذاشته است .تفلون الیاف شیشه(گلاس) دارای مقاومت بسیار عالی در برابر آب می باشد. البته تفلون گلاس و تفلون الیاف شیشه ای برای استفاده از مصارفی که نیاز به مقاومت در برابر بازها و اسیدها است مناسب نیست و باید از استفاده از ان در این مصارف اجتناب نمود.

تفلون گلاس یا الیاف شیشه برای مصارفی که نیاز به تحمل فشاربالا در برابر سطوح سخت است مطلوب به نظر می رسد و استفاده از آن در این زمینه ها نسبت به دیگر انداع آن توصیه می گردد. می باشد و از کاربردهای عمده آن  می توان به یاطاقان ها , گسکت ها, و سیت والو ها اشاره نمود.

میلگرد تفلون گلاس

میلگرد تفلون کربو گرافیت

پلی تترا فلوئورو اتیلن PTFE در ساخت کلیه ی قطعات صنایع پتروشیمی که در تماس با اسیدها و بازهای قوی هستند کاربرد دارد.  از تفلون PTFE را می توان به عنوان آب بندها و گازبندهای مختلف استفاده نمود همچنین به دلیل مقاومت بالای این نوع تفلون در برابر حرارت در فیلترها و سایر قطعاتی که نیاز به تحمل حرارتی بالا دارند استفاده می شود. PTFE (تفلون) یک نوع پلیمر وینیلی است که بر خلاف رفتارش ساختاری شبیه به پلی اتیلن PE دارد.پلی تترا فلوئورو اتیلن PTFE از زنجیره ی اصلی کربن که به هر کربن آن دو اتم فلوئور متصل شده است تشکیل می شود.ساختار پلی تترا فلوئورو اتیلن –[CF2-CF2]n– می‌باشد اما برای درک بهتر آن از تصویر شماتیک زیر استفاده می کنیم.

میلگرد تفلون برنز: تفلون برنز / قلع الیاژ در برابر خزش نسبت به سایر الیاژهای تفلون  مطلوب تر می باشد این نوع تفلون دارای هدایت حرارتی تقویت شده با ظرفیت تحمل فشار این نوع تفلون نسبت به دیگر انواع تفلون بسیار بالا می باشد. بنابراین  این نوع تفلون  برای استفاده در انواع سیستم های هیدرولیک مناسب می باشد,

تفلون PTFE برنز هدایت کننده ی بسیار مطلوبی برای حرارت و الکتریک است و باوجود اینکه استحکام ابعادی خوبی دارد به سبب سختی دارای استحکام فشاری و مقاومت به خزش بالایی است. توجه داشته باشید که از تفلون برنز در شرایط اکسیداسیون استفاده نکنید.

میلگرد تفلون گرافیت

میلگرد تفلون گرافیت ( PTFE گرافیت ) از نظر هدایت گرمایی  و هدایت الکتریکی نسبت به تفلون خالص مطلوب تر است و این نوع تفلون به دلیل ساختار دو وجهی دارای هدایت گرمایی و خود لغزنده گی بهتری نسبت به تفلون کربن است و همچنین دارای ضریب سایش کمتر (مقاومت سایشی بهتر) نسبت به تفلون کربن است و ماشین کاری راحت تری دارد

از لحاظ سختی دارای سطح نرمتری می باشد. ازکاربرد تفلون ( PTFE ) گرافیت: تحمل خزش مناسب در برخورد با متریال های که دارای سختی متوسط می باشد که PTFE  را مناسب برای استفاده درکاربردهای ضد سایش نموده است.

توجه! البته حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که ویژگی های مطلوب و غیر مطلوب انواع میلگرد ها را باید در شرایط استفاده آن ها مورد بررسی قرار داد.

 قطر میلگرد تفلون

میلگرد PTFE تفلون خالص قطر 50MM چینی،میلگرد PTFE TEFLON وارداتی از کشور چین و یکی از بهترین برندها میباشد که از قطر 8MM الی 300MM و در طول یک یا دو متر است.

میلگرد PTFE چینی تفلون خالص قطر 50MM پلی تترا فلورو اتیلن سر دسته خانواده پلی فلوروکربنها است که تحت عنوان “تفلون” شناخته میشود و به دلیل ‌یژگی های مطلوب و کاربرد های فراوانی که دارا می باشد  کاربرد هایی هم چون:  مقاوم در برابرمواد شیمایی ، اسبد ها و بازها، پوشش های ضد خوردگی، پوشش های مقاوم حرارتی  و مقامت بالا در برابر حرارت های بالا و نیز پوشش های ضد سایش،  به صورت های مختلف پوشش دهی پودری، آسترهای ورقی، آستردهی توسط اکسترودر و ….

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.