برخی ویژگی های تفلون چیست

برخی ویژگی های تفلون چیست نام دیگر تفلون پلی تترا فلئورو اتیلن می باشد که یک ماده پلیمری است ، این ماده ی پلیمری از ضریب استحکاک پایینی برخودار است که نام تجاری آن تفلون می باشد و در واقع می توان گفت که این ماده را بیشتر با این‌ نام می شناسند و در تولید ظروف نچسب نیز از آن استفاده می کنند . همچنین از تفلون در پزشکی نیز استفاده های قابل توجه ای می شود به طور مثال از آن جایی که این نوع ماده کمتر توسط بدن انسان دفع می شود برای ساختن اجزاء مصنوعی از آن استفاده می کنند. در ادامه با پارت پلیمر همراه باشید

برخی ویژگی های این پلیمر عبارت اند از:

• داشتن وزن سبک

• استحکام زیاد

• دارای خاصیت شیمیایی خنثی

• دارای رنج گسترده حرارتی از ۲۶۰- تا۲۶۰ درجه سانتی گراد

• تفلون در برابر نفوذ مقاومت خوبی دارد

• دارای مشخصه ی دی الکتریک عالی

• غیر سمی

• ترکیب کردن تفلون با افزودنی ها جهت افزایش مقاومت آن

چند مورد گفته شده برخی از ویژگی های این نوع پلیمر یا تفلون هستند.

انواع ورق تفلون

در این قسمت قصد داریم به بررسی و معرفی چند مورد از انواع ورق های تفلون بپردازیم. دانستن این نکته که تفلون ایران عرضه کننده انواع ورق تفلون از جنس پلیمر می باشد خالی از لطف نیست.

انواع ورق تفلون

ورق تفلون خالص

ورق این نوع تفلون دارای رنگ سفید یخچالی است و با همین رنگ در بازار موجود می باشد . این نوع ورق دارای مشخصات پایه پلی تترا فلئورو اتلین می باشد.

این نوع تفلون به دلیل ان که دارای پایین ترین ضریب سایش می باشد برای مصارفی که امکان‌ روانکاری برای آن ها به خوبی وجود ندارد یک گزینه ی ایده آل است. ورق تفلون خالص تحمل دمای بین ۲۶۰- تا ۲۶۰ درجه سانتی گراد را دارا می باشد و در صنایع برودتی بهترین عملکرد را دارد به گونه ای که هیچ گونه شکستی را از خود نشان نمی دهد. همچنین این نوع تفلون دارای مشخصه آب بند خیلی خوبی هست ، همچنین تفلون خالص قابلیت اشتعال ندارد مگر این که در محیط ۹۴درصد اکسیژن وجود داشته باشد. همچنین اگر شما به دنبال یک عایق الکتریکی عالی هستید می توانید تفلون خالص را برای این منظور انتخاب کنید.

ورق تفلون کربن

یکی دیگر از انواع ورق تفلون موجود، ورق تفلون کربن می باشد که دارای یک سری ویژگی های مشخص است که در این بخش قصد داریم به بیان برخی از این ویژگی بپردازیم.این نوع ورق یکی از انواع تفلون های فلئورینه شده که با ۲۳ درصد کربن و ۲ درصد گرافیت آن را تقویت کرده اند . ورق تفلون کربن دارای ویژگی های بهتری نسبت به تفلون خالص می باشد. این نوع تفلون به صورت طبیعی به رنگ مشکی در بازار موجود است و می توانید ان را با این رنگ در بازار تهیه کنید .

اگر شما قصد دارید دما را بالا ببرید و رسانایی الکتری بیشتری را تجربه کنید بهتر است در بین تفلون خالص و تفلون کربن ، تفلون کربن را انتخاب کنید. همچنین این نوع تفلون در دما و مقاومت فشاری نسبت به تفلون خالص اصلاح شده است که آن را برای استفاده در کارهای تحت فشار مناسب کرده است .

تفلون کربن در برابر خراش ، فشار، پوشش سطح و سایش دارای مقاومت بالایی می باشد‌. این نوع تفلون یکی از بهترین انواع تفلون های تقویت شده برای محیط های آبی می باشد و شما می توانید از این نوع تفلون برای محیط هایی مرطوب و آبی استفاده کنید بدون آن که نگران خراب شدن آن باشید. همچنین اگر شما کم بود وقت دارید و می خواهید کاری را با سرعت بالا به انجام برسانید ورق تفلون کربن بسیار مناسب است در واقع می توان گفت این نوع تفلون‌ در کاربرد های پویا در سرعت بالا مناسب می باشد . این نوع تفلون به دلیل هدایت گرمایی از تجمع حرارت در سطح درگیر کاسته و این عمل سبب شده است که از طول عمر بیشتری نسبت به انواع دیگر تفلون ها در این شرایط برخودار باشد .

ورق تفلون کربن

ورق تفلون گرافیت

ورق تفلون گرافیت دارای یک ویژگی برتر نسبت به تفلون خالص است آن هم از لحاظ هدایت گرمایی و الکتریکی است همچنین این نوع ورق نسبت به تفلون کربن به دلیل ساختار دو وجهی و خود لغزندگی که دارد نسبت به تفلون کربن از ویژگی بالاتری برخودار بوده است و همچنین دارای ضریب سایش کمتری نسبت ورق تفلون کربن است و این نوع ورق تفلون از لحاظ سختی دارای سطحی نرم تر می باشد‌.

ورق تفلون گرافیتی به دلیل تحمل خزش مناسب در برخورد با متریال هایی که دارای سختی متوسط می باشند ، در کاربرد های ضد سایش بسیار مناسب هستند و می توان از آن به دلیل این ویژگی کمک گرفت.

ورق تفلون برنز

این نوع ورق / قلع آلیاژ اصلاح شده در برابر خزش نسبت به دیگر الیاژ های تفلون می باشد. یکی دیگر از ویژگی های ورق تفلون برنز این است که این ورق دارای هدایت حرارتی تقویت شده با ظرفیت تحمل فشار می باشد از این رو به دلیل داشتن این ویژگی این نوع ورق در سیستم های هیدرولیک دارای کارکرد مناسب است .

این ورق علی رغم استحکام ابعادی خوبی که دارد ، دارای استحکام فشاری و مقاومت به خزش بالایی است.

اما برای استفاده از این نوع ورق ها حتما باید توجه داشته باشید که ورق برنزی مناسب شرایط اکسیداسیون نیست و نمی توان از این نوع ورق در این شرایط استفاده نمود.

ورق تفلون گلاس

این‌ نوع ورق تفلون گلاس ۱۵ درصد تقویت شده است برای مقاومت خزش بالا در تمام رنج های دمایی که سبب شده است ای نوع ورق برای انواع اب بند والو ها و واشر ها در شرایط تحمل فشار مناسب باشد . تفلون گلاس را با نام تفلون الیاف شیشه ای نیز می شناسند و این نوع تفلون مقاومت بسیار بالایی در برابر آب دارد است .

اما باید به این نکته نیز توجه کنید که این تلفن برای مقاومت در برابر باز ها و اسید های هیدروفلورئک مناسب نمی باشد و نباید از آن ها در چنین مواردی استفاده نمود. ورق های تفلون دارای انواع دیگری مانند : کربوگرافیک و ورق های تلفن نسوز  نیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.