میلگرد تفلون PTFE

اطلاعاتی در مورد ورق تفلون

اطلاعاتی در مورد ورق تفلون یکی از محصولات پیش ساخته ورق تفلون است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ورق ها به دلیل ضریب سایش پایینی که دارند و همچنین تحمل دمای نسبتا بالا تا 206 درجه ، مقاومت نسبی در محیط های اسیدی و بازی و شکل پذیری نسبتا بالا مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه با پارت پلیمر همراه باشید.

اطلاعاتی در مورد ورق تفلون

ویژگی های ورق تفلون خالص 

تفلون خالص با رنگ یخچالی در بازار وجود دارد و در میان تمام پلیمر پایین ترین ضریب سایش را دارد و برای کار هایی که روان کاری در آن ها ایده آل نیست مناسب است. این ماده تحمل دمای خوبی دارد و عملکرد بسیار خوبی در صنایع برودتی دارا می باشد. ورق تفلون از خود شکستی نشان نمی دهد و تقریبا می توان گفت آب بند بسیار خوبی است. ورق تفلون قابل اشتعال نیست مگر این که اکسیژن بیشتر از 94 درصد باشد و از این رو عایق خوبی نیز می باشد.

ورق تفلون کربن

ورق کربن با استفاده از حدودا 33 درصد کربن و 2 درصد گرافیت تقویت شده و نسبت به ورق تفلون خالص دارای کیفیت بالاتری است. هنگامی که به دما و هدایت الکتریکی بیشتری نسبت به ورق تفلون خالص نیاز داریم از این نوع ورق ها استفاده می کنیم. این ورق ها مقاومت فشاری بیشتری دارند و در برابر سایش و تحمل فشار می توانند به خوبی عمل کنند. ورق تفلون کربن برای محیط های آبی بسیار مناسب است و برای محیط هایی که باید گرمای زیادی دارند مناسب است زیرا از تجمع حرارت در سطح جلوگیری می کند.

ورق تفلون کربن
ورق تفلون کربن

ورق تفلون گرافیت و ویژگی های آن

این نوع ورق های تفلون نسبت به ورق تفلون کربن دارای هدایت گرمایی بیشتری هستند و نرم تر محسوب می شوند. نسبت به ورق تفلون خالص نیز اصلاحاتی روی آن ها صورت گرفته از جمله این که هدایت گرمایی و الکتریکی آن ها بهبود یافته است. همچنین این روق ها دارای تحمل سایش بالایی می باشند.

ورق تفلون گلاس

این نوع ورق تفلون از 15 درصد شیشه تقویت گردیده اند و در دماهای مختلف تحمل خزش را دارند. از ورق تفلون گلاس برای انواع آب بند و و سایر شرایط تحت فشار استفاده می گردد.ورق تفلون گلاس در آب مقاومت بسیار خوبی دارد و یک ضعف آن  عدم مقاومت در برابر باز ها و اسید ها است بنابراین برای جایی که نیاز به مقاومت بالایی در برابر اسید ها و باز ها است مناسب نمی باشد. از این نوع ورق تفلون برای ساخت یاتاقان، سیت والو و گسکت ها استفاده می شود.

ورق تفلون گلس
ورق تفلون گلاس

ورق تفلون کربو گرافیت

از این نوع ورق ها در ساخت تمام قطعاتی که لازم است در برابر اسید ها و باز ها مقاومت داشته باشند استفاده می شود. از ورق تفلون کربو گرافیت می توان در آب بند ها و گازبند ها استفاده نمود. این نوع ورق تفلون در برابر حرارت بسیار مقاوم هستند و در فیلتر ها مورد استفاده قرار می گیرند.

ورق تفلون برنز و کاربرد آن

تفلون برنز به گونه ای اصلاح شده است که نسبت به سایر ورق ها از مقاومت بیشتری در برابر خزش برخوردار باشد. این نوع ورق تفلون هدایت الکتریکی بالایی دارد و در تحمل فشار نیز بسیار به خوبی عمل می کند. با این مباحث استفاده از این نوع ورق تفلون در سیستم های هیدرولیک استفاده می شود. لازم به ذکر است که این نوع ورق در برابر شرایط اکسیداسیون نباید به کار برده شود.

ورق تفلون برنز
ورق تفلون برنز و کاربرد آن

میلگرد تفلون و کاربرد آن

میلگرد تفلون ptfe دارای کابرد بسیار گسترده ای است از جمله مزایای این میلگرد می توان به مقاومت در برابر اسید ها، تحمل حرارت بسیار بالا، مقاومت در مقابل حلال ها و … اشاره نمود. این نوع میلگرد دارای قطر هایی برابر 6 الی 150 میلی متر است و در سایز های 120، 100، 150 و ۲۰۰  سانتی متر با ضخامت های 3 تا 50 میلی متر عرضه می گردد.

میلگرد تفلون PTFE
میلگرد تفلون و کاربرد آن

قیمت ورق تفلون میلگرد و عوامل موثر در قیمت آن

از جمله عواملی که بر قیمت این نوع میلگردها می تواند موثر باشد می توان به مواردی نظیر موارد زیر اشاره نمود. از جمله این موارد می توان به میزان عرضه و تقاضا اشاره کرد. هر چه تقاضا بیشتر و عرضه کم تر باشد قیمت ها بالا می روند این در حالی است که عکس این مساله نیز وجود دارد. همچنین عامل موثر دیگر هزینه مواد اولیه می باشد که می تواند بر قیمت میلگرد ها و ورق های تفلون اثرگذار باشد. عامل دیگر قیمت دلار و ارز است که ما هر روزه داریم با آن دست و پنجه نرم می کنیم و این نوسانات قیمت دلار بر قیمت انواع میلگرد و انواع ورق تفلون تاثیر دارد.

یک عامل دیگر که در هزینه ها موثر می باشد هزینه حمل و نقل است. همچنین باید در نظر داشت که برخی از مواد اولیه از کشور های خارجی وارد می شوند و هزینه حمل ونقل آن ها بسیار بیشتر خواهد بود. برای مثال تحریم ها موجب می شود ما از کشور های کم تری بتوانیم این مواد اولیه را وارد کنیم و این مساله در افزایش قیمت ورق های تفلون موثر می باشد. همچنین یک عامل موثر دیگر تورم جهانی و تاثیر آن بر قیمت ها است. انواع ورق تفلون و فرآورده های آن ها تحت تاثیر این مساله می توانند افزایش قیمت داشته باشند. شما می توانید از سایت ما دیدن نموده و قیمت میلگرد تفلون و انواع ورق تفلون را مشاهده کنید.

ورق تفلون نسوز

ورق تفلون نسوز دارای مزایای بسیاری مانند نچسب بودن، ضریب اصطکاک کم، عایق بودن و مقاومت در برابر آب می باشد. این ماده در برابر اسید ها و حلال ها مقاومت خوبی دارد و در موارد بسیاری مانند لاینینگ مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. بارزترین نمونه استفاده از ورق تفلون نسوز در استفاده از ظروف آشپزخانه است که می تواند بر کیفیت مواد غذایی اثر گذاشته و شما با استفاده از آن از آشپزی لذت خواهید برد زیرا به هیچ وجه غذا به این مواد نسوز نمی چسبد. سطح ورق تفلون نسوز آچینگ شده و توسط چسب های اپوکسی 2جزئی به سایر سطوح چسبانده می شود. ویژگی های منحصر به فرد ورق نسوز موجب استفاده آن در صنایع مختلف گردیده است. 

دسته‌بندی نشده

PTFEاطلاعاتی در مورد ورق تفلونپارت پلیمرمزیت های گسترده ورق تفلون PTFEمیلگرد تفلون PTFEورق تفلون PTFEورق تفلون برنزورق تفلون خالصورق تفلون کربنورق تفلون گرافیتورق تفلون گلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *